Enerji yenilenebilir ve yenilemeyen enerji türleri olarak her geçen gün gelişmektedir. Özellikle yeşil enerji olarak bilinen yenilenebilir enerji türleri arasında yer alan rüzgâr enerjisi için üretilmiş olan türbinlerde rulman kullanımı gereklidir.
 
Rüzgar Türbini
Dünyada enerji firmalarının ayırdığı bütçe oldukça fazladır. Birçok türbin geliştirilmekte ve bu cihazların verimli çalışması hedeflenmektedir. Kullanılan enerji türleri arasında maliyeti minimum seviyeye düşüren rüzgâr türbinleri, suyun belirli bir debiden türbin vasıtasıyla geçirilmesi ve bu işlemin kinetik enerjiye dönüştürülmesi sonucu çalışır. Türbindeki su, potansiyel enerjiden kinetik enerjiye geçişini milin dönme hızıyla gerçekleştirir.
 
Enerji Alanında Rulman Kullanımının Avantajı
Enerji alanında kullanılan türbinlerin doğru çalışması adına yüksek ağırlığa ve basınca dayanıklı rulman kullanımı önem kazanmaktadır. Rulmanın mekanizma içerisinde sürtünmeyi azaltarak, milin dönmesi sonrası, mile bağlı jeneratörün elektrik üretme işlemini verimli olarak yerine getirmesini sağlar.
 
Avantajları;
  • Yüksek basıncı absorbe eder
  • Devinim sonrası suyun yükünü taşır
  • Türbinlerin kolay dönmesini sağlar
  • Dönüş esnasında titreşimi azaltır
  • Tam kavrama ile türbinin sağlam durmasını sağlar
Özellikleri gereği; enerji alanında kullanılan oldukça ağır yük ve basıncın doğru kullanılması adına rulman faydalı bir malzemedir. Sizlere sunduğumuz rulman ürünlerimiz arasında mühendislerimizin uygun bulduğu rulman kullanımı ile daha verimli üretim sağlar.
 
Enerji Alanında Rulmanın Önemi
Mekanik olan, güç gerektiren her makine ve cihazda rulman kullanımı önemlidir. Özellikle termik santrallerde yakıt ile çalışan bu kaynaklar yüksek ısı üretmektedir. Dolayısıyla üretilen bu ısıya dayanıklı düzeyde bir rulman kullanmak oldukça hassastır. 
Sizler için ürettiğimiz rulmanlarımızın kullanımları gerekli enerjinin doğru, verimli ve en yüksek performansta üretilmesine destek olur. Birçok çarkın, döner mekanizmanın, yüksek basınca ve ağırlığa maruz kalan endüstriyel cihazların bu sorununu çözmek adına rulman, üretilen en ana parçalar arasındadır. Kolay montaj, sökme işlemi yapılabilen rulmanlarımız sayesinde kesintisiz, sessiz, daha az sürtünme ve yüksek güç performansı ile çalışacaksınız. 
Bununla birlikte enerji sektörünün daha fazla gelişmesi, daha kaliteli üretmesi sağlanarak, teknolojik anlamda ilerleme kaydedilecektir. Gelecek nesillere bırakacağımız tükenmeyen yeşil enerji kaynaklarını daha ileriye taşıyabileceğiz.
 
Enerji Alanında Rulman Fiyatları
Fiyatlarımız, öncelikli olarak yüksek güvenilirlikte rulmanların işlevini yerine getirmesi amaçlanarak belirlenir. En kaliteli malzemeden üretilmiş rulmanlar, birçok makinenin kalbi niteliğindedir. Böylesi önemli bir parçanın düşük kalitede üretilmesi beklenemez. Bu nedenle firma olarak önceliğimiz tam kalitedir. Fiyat politikamızda ise belirlediğimiz liste fiyatlarımız, kullanım alanına, makine içeriğine göre değişmektedir. 
Verdiğimiz mühendislik desteği ile sizlere en verimli hizmeti vermeye gayret gösteriyoruz. Dilediğiniz rulman ürünlerimizin öncelikli olarak kullanım alanını belirlemeniz, bizden talebiniz ve sizlere önerilerimiz ile şekillenen fiyatlarımız, yılların deneyimi ile en makul seviyeye indirilmiştir. Kaliteden ödün vermeden, malzeme niteliğini bozmadan geldiğimiz bu uzun yolda, sizlerin zarar etmemesi adına oldukça kaliteli hizmet sunuyoruz.