Taşıma ve depolama alanlarında rulman ihtiyacı oldukça fazladır. Yük ağırlığı ve taşınan zorlu şartlarının daha az güç gerektirmesi rulman üretmekteyiz. İmalat alanındaki verimliliği artırmak, lojistik desteği vermek ve işlerin daha verimli, tam kapasite işlemesine yardımcı olmak adına farklı rulman modelleri sunmaktayız.
 
Taşıma Alanında Rulman Kullanımının Önemi
Taşıma alanında kullanılan rulmanlar vinçler ve konveyör gibi makinelerde bulunur. Ağır yük taşıma esnasında sorun yaşamamak adına rulman kullanımı, sürtünmeyi ve korozyonu en aza indirir. Rulman ürünlerimizde her taşıma makinesi ya da cihazı için ayrı rulman modelleri kullanılmaktadır. Her bir rulmanın işlevi, görevi ve desteği farklıdır. Bu nedenle öncelikle rulman ihtiyacınızda bizden bilgi alarak daha doğru bir seçim yapabilirsiniz.
 
Depolama Alanında Rulman Kullanımı
Depolama için kullanılan rulmanlarda bazı mekanik cihazların istifleme yapabilmesini kolaylaştıracak, yüksek noktalara taşıyabilecek özel makinelerin daha randımanlı çalışmasını sağlar. Yüksek verimlilik, sızdırmazlık özelliği ile rulmanlarımız her depolama şartlarına uyum sağlar. Paslanmaz özelliği ile nemli ortamlara mukavemet gösterir.
 
Taşıma ve Depolama Alanında Rulman Avantajları
Rulman devasa büyüklükteki endüstriyel makinelerin, cihazların ve yük taşıma araçlarındaki mekanizmaların dayanıklı olmasını destekler. Gücü maksimum seviyede kullanmayı kolaylaştırır. Bunun yanı sıra taşıma ve depolama alanında daha hızlı, verimli lojistik sağlar. Taşıma araçları arasında madencilikte kullanılan makineler, çimento sanayi, gıda endüstrisi, imalat ve üretim tesisleri gibi birçok alan bulunmaktadır.
 
Avantajları;
  • Toz sızdırmazlık özelliğine sahip olması
  • Ağır yük taşıma özelliğinin olması
  • Korozyona karşı dayanıklı olması
  • Her ortam şartlarına mukavemet göstermesi
  • Hadde işlemine karşı dayanıklı olması
  • Makineye özel olarak tasarlanmış rulman kullanılması
Tüm bu özellikler ile rulman kullanımı her sektörde olduğu gibi lojistik ve depolama alanında da kurtarıcı özelliğe sahiptir. Makinenin ana taşıyıcı görevini üstlenmektedir.
 
Taşımacılık ve Depolama Alanında Doğru Rulman Seçimi
Taşımacılık ve depolama alanında doğru rulman seçimi oldukça önemlidir. Doğru seçim için sizlere mühendislik desteği ve önerileri sunmaktayız. Kullanılacak makinelerin yük ağırlığı, taşıma kapasitesi, hareket yönü, ivmesi, zemin şartları ve neye ihtiyacı olduğu tespit edilerek, en uygun rulman belirlenir. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizlere sorunsuz ve kesintisiz iş yapacağınız rulman sunuyoruz. 
Ürünlerimizde kullandığımız malzemeler 1. sınıf kalite olup, kötü şartlardan en önemlisi tozdan etkilenmez. Taşımacılıkta, taşınan ürünün farklı niteliklere sahip olması, rulman için önemlidir. Taşıma su alan bir alanda, toz ve kirin yoğun olduğu alanlarda yapılabilir. Bu gibi durumlarda su ve toz sızdırmazlık özelliği, makinenin sorunsuz çalışmasına yardımcı olur. 
Aksi halde rulmanda meydana gelen arızalar söz konusu olabilir. Rulmanların yanlış seçilmesi ise makinenin verimini düşürür. Titreşimin yoğun olduğu bir makinede kullanılan rulman, titreşim seviyesine dayanıklı olmalıdır. Her rulman, makine ile bütünleşmeli, makinenin dilinden anlamalıdır.