Günümüzde tarımcılık her zaman var olan ve üretimi destekleyen iş kolları arasındadır. Tarımcılık ile üretilen her ürün ve işlem için farklı tarım makineleri kullanılır. Çalışma şartlarının zor olması, coğrafi toprak yapısı ve iklim göz önünde bulundurulduğunda her makine uygun tarım alanında iş görür. 
Bu makinelerde kullanılacak rulmanlarında bu koşullara uyum sağlaması önceliğimizdir. Modern tarım cihazlarının teknoloji ile doğru orantılı olarak gelişme prosesi sonucu tarımcılık kolaylaşmıştır. Makinelerin verimli çalışması ise önemli parçalarla gerçekleşir. En önemli parça ise tarım makinelerinde kullanılan rulman ürünlerimizdir.
 
Tarım Makinelerine Özel Rulmanlar
Standart rulmanların tarım makinelerinde kullanılması verimliliği düşürür ve kısa sürede arıza meydana getirir. Tarım makineleri için özel olarak geliştirdiğimiz mühendislik harikası rulmanlarımız ile sizlere kaliteli hizmet sunuyoruz. Tarım makineleri için ürettiğimiz rulmanlarda ilave yağlamaya ihtiyaç yoktur. Yağ takviyesinin olmaması yağ sızdırmayı ve gres yağ masrafını ortadan kaldırır. Tarım alanında kullanılan makinelerin maruz kaldığı bazı maddeler ve ortamlar vardır.
 
Bunlar;
  • Korozyona neden olan gübre
  • Nem
  • Yağış
  • Sıcaklık
  • Toz
  • Partikül
  • Yabancı madde
  • Mekanik gerilim
Tüm bu zorlu koşullara dayanıklı olan rulmanlarımız gerekli testlerden geçmiştir. Rulmanlarımızda sabitleme alanları, maksimum ebatta tasarlanmıştır. Korozyon kovanları sayesinde değişim kolaylaşmıştır.
 
Makine Özelliğine Göre Kullanılan Rulmanlar
Tırmık makinelerinde kullanılan rulmanlarımız, kompakt rulman olarak tasarlanmış ve zorlu arazilerde kullanımı kolaylaştırmıştır. Yabancı cisimler arasında en büyük sorun taşlardır. Taş darbelerine karşı oldukça dirençli bir yapı sergilemektedir. Toprak sürme makinesinde ise büyük rulmanlar kullanılmaktadır. Biçerdöver makinelerindeki mil rulmanı sayesinde 10 kata kadar hızlı dönüş sağlar. Kanal ve dere yataklarında kullanılan makinelerin keçeler sayesinde rulmanlara suyun girmesini artırarak arıza çıkarmasına neden olur. Özel keçe sistemi kullanımıyla rulmanların hareketleri daha seri hale gelmiştir.
 
Tarım Alanında Rulman Önemi
Tarım alanında kullanılan makinelerin arazi şartlarına daha dayanıklı olması ve sorunsuz olarak çalışması için gerekli çalışma sistemini gerçekleştirmesi gerekir. Tırmık makinelerine yerleştirilen rulmanlar belirli bir sayıda olur. Bu rulmanların her birinin sorunsuz çalışması gerekir. Aksi halde rulmanların verimli çalışmaması ya da bir tanesinde sorun olması aksaklık yaratabilir.
 
Tarım Alanında Rulman Avantajları
Zamandan tasarruf sağlayan rulmanlar, tarım makinelerinin verimli çalışmasına yardım eder. Modern tarımın gerektirdiği insan gücünden değil, makine gücünden yararlanılır. Toprak işleme, taşıma, hasat, dikim, biçim, ekim ve harman işlerini kolaylaştırır. Kullanılan rulmanlarımız; bilyalı rulmanlar, kasnak rulman, ünite rulman ve flanşlı rulmanlar kullanılır. Rulmanlarımızın tarımcılık alanına olan katkısı oldukça yüksektir. Önemli olan üretimi ve verimliliği en üst seviyeye çıkarmaktır. Üretime ve üreticiye her zaman desteğimiz devam edecektir. İnsan gücünün yerini makinelerin aldığı modern tarımda, kısa sürede daha fazla işlem yapılmaktadır. Makinelerin arızasız çalışması bu verimliliğinin önüne geçebilecek engel gibi görünse de rulmanlarımız buna izin vermemektedir.