Eğik Bilyalı Rulmanlar

Çeşitli ekipman üreticilerinin birçok ihtiyacı eğik bilyalı rulmanlar ile karşılanmakta ve bu ürün özel olarak tasarlanmaktadır. Eğik yüzeyleri ve temas açılarından dolayı eksenel yükleri ve radyal yükleri taşıyabilmektedir. Kullanım yerlerinde oluşacak yük durumlarına göre, çiftli, üçlü, dörtlü ve çoklu setler olarak kullanılabiliyor.

Yüksek hızlı dönme hareketinin olduğu yerlerde sessiz çalışma sağlarlar. Tasarımlarında çelik ürünleri kullanıldığı için rulmanın kullanım ömrü önemli ölçüde uzamaktadır. Eğik yüzeyli tasarlanmakta ve temas açıları 15°- 25°- 30°- 40° olarak ayarlanabilmektedir. Geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Eğik Bilyalı Rulmanlar Kullanım Alanları

Cihazların çeşitli yerlerindeki hareketi farklı alanlara aktarmaya yarayan miller üzerinde kullanılan eğik bilyalı rulmanların kullanım alanları da geniştir. Kasnak rulmanları, kafesli eğik bilyalı rulman, hassas eğik bilyalı rulman olarak farklı alanlarda kullanılabiliyor.

Kafes eğik bilyalı çeşitleri, yüksek hızlı bilyalar olarak bilinir ve düşük ısı oluşumu sağlar. Ürün çeşitleri eğim açılarına göre değiştiği için eksenel ve radyal yüklerin iki yönden de alınması gereken yerlerde kullanabilmektedir.