Sabit Bilyalı Paslanmaz Rulmanlar

Rulman çeşitleri arasında özellikle gıda endüstrisinde tercih edilen sabit bilyalı paslanmaz rulmanlar dirençli yapısıyla kullanışlıdır. Korozyon, ısı, nem ve diğer koşullara karşı mukavemetlidir. Standart rulmanlara kıyasla daha az yük taşımaktadır. Bunun en önemli nedeni yüksek değerde krom içeren çeliğin daha az dirençli yapıya sahip olmasıdır.

Sabit Bilyalı Paslanmaz Rulman Kullanım Alanları

Paslanman rulmanlar özellikle gıda alanında kullanılan bir rulman çeşididir. Kapaklı ya da kapaksız olarak bulunmaktadır. Kullanım alanları; gıda, sebze meyve, yağ, et ürünleri, hazır yiyecek, tütün, ilaç, tıbbi ürünler, alkollü ve alkolsüz içeceklerde kullanılmaktadır. Şekerli mamullerde de sabit bilyalı paslanmaz rulmanlar makinelerin verimli çalışmasını sağlar.

Gıda sektörü dışında; baskı, kâğıt imalat ve motor alanında tercih edilmektedir. Sessiz çalışma özelliği ve -40-+140° ısıya dayanıklı olması bu rulman modelinin kullanılmasını gerektiriyor. Sabit bilyalı paslanmaz rulman diğer rulmanlar gibi farklı kullanım alanlarına uygundur. Rulman çeşitlerinin doğru kullanımı ileride sorunsuz ve kesintisiz çalışmak adına önemlidir. Verimli ve hijyenik bir üretim için paslanmaz rulman tercih edilmelidir.