Kombine Rulmanlar

İlgili Dokümanlar

Rulman modelleri arasında bulunan ve birçok ayarlama alternatifine sahip olan kombine rulmanlar profil, bağlantı gibi ekipmanların bulunduğu çizgisel yataklama sistemidir. Yüksek direnç gösteren bu tür rulman tasarımları, kolay montaj niteliğine sahiptir. Profillerin mukavemetli oluşu maliyetten tasarruf sağlar. Çalışma alanında yüksek verimlilik ve tam kapasite işleve sahiptir.

Kombine Rulmanlar Kullanım Avantajları

Kombine rulman birçok makine için tercih edilebilir. Geniş kullanım alanına sahip olan kombine rulmanlar tasarımı nedeniyle üretim maliyetini en aza düşürür. Yüksek eksenel ve yüksek radyal yük kapasitesiyle büyük makinelerde kullanıma uygundur. Eksenel ya da radyal rulmanlarda ayarlanabilir özellik bulunmaktadır.

Vulkolan ya da poliamid seçeneklere sahip olup sessiz çalışma özelliği bulunur. -20° ile 250° arasında yüksek ve düşük ısıya mukavemetlidir. Paslanmaz rulman ve paslanmaz profil seçeneklerine sahiptir. Kolay montaj, demonte ve değişim gibi işlemlerin yapılması mümkündür. Bakım ihtiyacını ve ömrünü uzatır. Uzun ömürlü yapısı ve paslanmaz özelliği ile her iş kolunda kullanımı mümkündür. Rulman seçimi yaparken kullanışlı olan kombine rulmanlar tercih edilmelidir.