Helis Dişli Planet Redüktör

Çoğunlukla yüksek hız gerektiren işlemlerde kullanılan helis dişli planet redüktör düz dişli modellere göre daha sessiz çalışıyor. Maksimum verim sağlayan redüktör, tamamen helis dişlerden üretilmiştir. Dökme demirden imal edilen ürünün 2'den 6'ya kadar farklı kademeleri mevcuttur. Düzgün ve sessiz çalışan model, yüksek tork avantajı da sağlamaktadır.

Helis dişli planet redüktörlerde bağlantı kayış, zincir dişli ve kasnak kullanılarak yapılır. Bu tip redüktörleri oluşturan dişlerinin arasında kademeli bir şekilde temas etmeye izin veren açılar yer alır. Dişler bu açılar sayesinde açılır ve bu da gürültüsüz bir performans sağlamasına neden olur.

Helis Dişli Planet Redüktörün Avantajları

Dişli ve çark olmak üzere iki bölümden oluşan redüktür, giriş devrini istenilen seviyeye düşürür, tork elde etmeyi sağlar ve giriş hareketinin yönünü değiştirir. Çalışma disiplini ile oluşan yükü sistemdeki planet dişlilerine dağıtır. Düşük dönüş gücü kullanarak yüksek verim elde etmeyi sağlar. Geniş kullanım alanı ve uygun hacim gücü sayesinde diğer redüktör çeşitlerinde göre daha avantajlıdır.