Burçlar

İlgili Dokümanlar

Burçlar genellikle makinelerin bağlantı yerlerinde bulunan ve hareketi aktarmak, ani hareketleri ve titreşimleri önlemek için kullanılır. Genellikle makine elemanları arasındaki boşlukları ve kasıntı oluşmasını engellemek için kullanılır.

Burç üretimi İpekli Rulman sayesinde kalitenin birinci adı oldu. Burçlar mekaniğin en temel yapı taşıdır. Bu yüzden kaliteli olması şarttır. Mekanizmanın sabit duran bir deliğin hizada durmasını sağlar ve sürtünmeye bağlı aşındırmayı önler.

Burçlar Nerede Kullanılır?

Burçlar birçok yerde kullanılan kendisi küçük etkisi büyük mekanik eleman parçasıdır. Önce otomotiv sanayisinde olmak üzere askeriye ve savunma sektöründe kullanılır. Tarım için kullanılan büyük iş makineleri, dozer, ekskavatör, greyder gibi iş sahasında etkin kullanılan makinelerde yer alır.

Deniz ulaşımında etkin parçalardan olan burçlar İpekli Rulman üretim tesisleri sayesinde gemi, feribot, yat, gibi ulaşım araçlarında kullanılır. Hava ulaşımında ve maden sanayinde muhafaza klima yerlerinde burçlar etkin şekilde kullanılır.

Burçlar birçok sektörde vazgeçilmez parçadır. İpekli Rulman sayesinde burçlardaki kalite arttı. Burçları gönül rahatlığıyla ve uzun zaman kullanımı sağlandı.