Vidalı Mil Yatakları

İlgili Dokümanlar

Vidalı mil yakaları motor tarafından yerleştirilen ve sistem üzerinde bulunan yükü gövdeye aktarmak için kullanılır. Vidalı mil uç yatakları BK serisi dört veya altı civada ile gövdeye monta edilerek sabitlenir.

Yatak içinde yer alan rulmanlar yüksek devirde kullanımın dışında yatay ve düşey vidaların düzene uyması sağlanır. İpekli Rulman sayesinde bu vidalı miller çok hassas bir şekilde üretilir. Maksimum ürün verme garantisi de sunar. Özel sertleştirilmiş çelik malzemeden vidalı mil yatakları oluşturulur.

Vidalı millere mekanik sürücü adını verebiliriz. Hassas işleme hareketlerini ince ayrıntılarıyla oluşturarak kritik konumlama ile üretim sağlanır. Sürtünmenin azaltılması için somun ve mil arasındaki boşluğa mil yerleştirilir.

Vidalı Millerin Kullanım Alanları Nedir?

Vidalı mil yatakları ve vidalı miller çok hassas incelik isteyen uygulamalarda kullanılır. Makine sanayinde hassas ölçümlerde kullanılır. Robotlarda ve otomotiv alanında etkin kullanıma sahiptir.

Kullanım alanlarına uzunluk ölçülerinde ve mil yarıçaplarına göre değişiklik gösteren vidalı miller İpekli Rulman sayesinde kaliteli ve uzun ömürlü olmasıyla tercih edilir.